Zabieg przedłużania paznokci na formie możliwy jest dzięki specjalnemu materiałowi, który utwardza się pod dedykowaną do tego lampą z promieniami uv. W profesjonalnym języku zabrzmiałoby to tak: Do przedłużenia paznokci na szablonie niezbędny jest produkt w skład, którego wchodzą polimery czyli cząsteczki światło utwardzalne czułe na promieniowanie UV o odpowiedniej długości fali.
Ogromnym plusem paznokci przedłużanych żelem jest naturalny i estetyczny wygląd stylizacji. Oczywiście jednym z najważniejszych zadań stylistki paznokci jest właśnie uzyskanie takiego efektu paznokci żelowych a nie wręcz przeciwnie oszpecenie dłoni nieodpowiednio dobranym kształtem czy niepoprawnie technicznie wykonaną konstrukcją paznokci.
Paznokcie żelowe pięknie utrzymują blask, dzięki dobrze dobranemu produktowi nabłyszczającego mają idealny efekt „wet look”. To czego powinnaś oczekiwać od paznokci przedłużonych żelem to nie tylko piękny kształt podkreślający atrybuty Twoich dłoni , ale także staranne pomalowanie kolorem pod skorki co prezentuje się naprawdę pięknie.
Nie trzeba również martwić się o kondycję paznokci, gdyż materiał ten nie jest szkodliwy dla naszej płytki paznokcia jedyne o co należy zadbać (tutaj apel do stylistek paznokci) aby przygotowanie paznokcia czyli jego matowienie, frezowanie skórek oraz późniejsze czynności wykonywane podczas usuwania części żelu przy korekcie / odnowie żelowej czy uzupełnieniu stylizacji były robione w sposób bezpieczny i nieinwazyjny dla paznokci. Prawidłowo przeprowadzony zabieg to zabieg bezpieczny dla kondycji paznokci!
Często w internecie pojawiają się spekulacje na temat oddychania płytki paznokci. Czy to mit?
Oddychanie paznokci to jeden z największych fejków jakie można usłyszeć. Po raz kolejny i na pewno nie ostatni przypominam, że paznokcie nie oddychają. Nie duszą się pod warstwą żelu czy hybrydy, nie potrzebują odpoczynku żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, nie mają płuc i nie robi im różnicy czy dostęp do tlenu mają czy też nie. A dlaczego tak jest? Ponieważ naturalny paznokieć jest zupełnie martwą blaszką, nie żyjącym wytworem naszego naskórka. Jedynie jaką różnicę taki paznokieć może odczuwać to ochronę przed szkodliwym działaniem detergentów i przed uszkodzeniami mechanicznymi więc właściwie same plusy.
Pierwszy etap to przygotowanie paznokcia do podłożenia formy i aplikacji żelu. Do tego używamy głównie pilnika i frezarki. Kluczowe jest odpowiednie oczyszczenie płytki z nabłonka (skórki), resztek produktów, tłuszczy (występujących naturalnie na płytce jak również zawartych np. w kremie). Do osiągnięcia tego celu wykonujemy zmatowienie płytki paznokcia i jej odtłuszczenie preparatem na bazie alkoholu.
Na trzymanie bądź nietrzymanie się paznokci żelowych wpływ ma naprawdę bardzo wiele czynników ale tylko w niewielkim odsetku przypadków przyczyną są defekty paznokci, choroby wewnątrzustrojowe bądź zażywane leki. W większości przypadków niestety błąd leży po stronie stylistki paznokci i właśnie dlatego należy się ciągle szkolić aby tych błędów nie popełniać lub przynajmniej wiedzieć jak je naprawić.
Po etapie przygotowania płytki stylistka przechodzi do etapu przedłużenia paznokcia czyli tworzy szkielet paznokcia, następnie go buduje czyli odpowiednią ilością produktu tworzy kształt paznokcia i każdą z tych warstw utwardza w lampie UV. Później skupiamy się na ostatecznym kształcie paznokcia – nadajemy kształt za pomocą pilnika lub frezów. Zwykle ten czas po opiłowaniu żelu ale jeszcze przed malowaniem to idealny czas na dopracowanie skórek. Następnie można przechodzić do malowania co cieszy oko najbardziej!
Więcej na temat tego jak zrobić paznokcie żelowe dowiesz się na moich szkoleniach.
Jak przedłużyć paznokcie na szablonie? Jak zrobić paznokcie żelowe na naturalnej płytce? Jak uzupełnić paznokcie żelowe? To wiele pytań ale na każde z nich jest odpowiedź! Tego wszystkiego nie tylko dowiesz się ale przede wszystkim nauczysz się wykonywać podczas moich szkoleń.
Cena paznokci żelowych- to nieustannie od lat interesujący temat zarówno dla klientek salonów kosmetycznych jak równie bardzo interesujący same stylistki paznokci lub przyszłe stylistki paznokci, które często spotykam w roli swoich kursantek.
Cena paznokci żelowych jak również innych stylizacji to temat dosyć szeroki i skomplikowany. Cena oczywiście uzależniona jest od bardzo wielu składowych i powinna być analizowana indywidualnie i regionalnie. Nie ma możliwości podać jednej ceny, która będzie ok.
Możemy wyróżnić kilka takich czynników ze względu np. na rejon, obszar działania.
Czy stylistka oferuje usługi w dużym mieście czy w małej miejscowości?
Jaka jest skala konkurencji w okolicy?
Ale również należy zadać pytania:
Czy stylistka prowadzi własny salon, na ile duży jest to lokal – czy podnajmuje stanowisko, czy ma własny lokal, czy pracuje sama czy zatrudnia pracowników?
Niebywały wpływ na cenę ma również produkt i sprzęt. Używane do wykonania usługi produkty i sprzęty z „wysokiej półki” będą również skutkowały wyższą wyceną usługi.
Jednakże na cenę paznokci żelowych wpływ ma przede wszystkim poziom zaawansowania czyli wykształcenia, doświadczenia i umiejętności stylistki i to właśnie ten czynnik będzie podnosił ceny nawet w niewielkich miejscowościach.
W zależności jakie czynniki będą kształtowały cenę usługi, której szukamy lub którą oferujemy kwoty te mogą się kształtować od ceny nawet poniżej 100 zł do ok. 300 zł. Należy jednak pamiętać, że lepiej nie wybierać najniższej ceny bo wiadomo, że co tanie to drogie!