Jak pielęgnować paznokcie

jak pielęgnować paznokcie

Jak najlepiej pielęgnować paznokcie?

W XXI wieku wiele kobiet zastanawia się, jak pielęgnować paznokcie. Nie musimy od razu iść na profesjonalny manicure, żeby nasze paznokcie prezentowały się dobrze. Dostępne są domowe sposoby, które pomogą nam w zregenerowaniu płytki paznokcia. Praktycznie wszystko możemy znaleźć w kuchennej szafce.

Domowe sposoby pielęgnowania paznokci

W praktycznie każdej kuchni możemy znaleźć coś, dzięki czemu w naturalny sposób wzmocnimy nasze paznokcie. Są to głównie wszelakie oleje, miód, a także sok z cytryny.

Warto zaznaczyć, że regularne wcieranie takiego oleju powinno przynieść efekty porównywalne do używania różnych chemicznych odżywek. Jednakże jeżeli sięgamy po naturalne produkty, dostarczamy tylko to, co najlepsze.

Oliwa z oliwek skutecznie wzmocni, a także wybieli płytkę paznokcia. Jednym z najbardziej znanych domowych sposobów na skuteczną pielęgnację paznokci jest moczenie ich w ciepłej oliwie z oliwek. Można także wcierać ją w płytkę paznokcia. Należy pamiętać o tym, że jest to cenny specyfik, który możemy wykorzystać na bardzo dużo różnych sposobów.

Mowa tutaj nie tylko o gotowaniu, ale także i wzmocnieniu płytki paznokcia. Dzięki oliwie z oliwek poprawimy nie tylko kondycję naszych włosów, ale także skóry i paznokci. Produkt ten możemy używać na dwa sposoby.

Można ją wcierać w płytkę paznokcia bądź podgrzać ją i zamoczyć w niej paznokcie. Warto zaznaczyć, że w obu tych przypadkach działanie będzie praktycznie takie samo, ponieważ oliwa z oliwek zadziała jak koktajl odżywczy – nawilży oraz uelastyczni płytkę. Ponadto oliwa powinna rozjaśnić oraz zniwelować wszelkie przebarwienia na paznokciach. Jeżeli chcemy pielęgnować paznokcie w ten sposób, to odrobinę oliwy należy wcierać w oczyszczone, odtłuszczone, a także osuszone paznokcie oraz skórki znajdujące się wokół nich.

Taką czynność najlepiej będzie przeprowadzić wieczorem. Cały proces dobrze jest powtarzać przez minimum dwa tygodnie. Warto zaznaczyć, że na nasze dłonie możemy założyć specjalne rękawiczki z bawełny, żeby nie wetrzeć oliwy w pościel. Zmycie oliwy z oliwek może być bardzo trudne i czasochłonne.

Jak pielęgnować paznokcie

Jeżeli mowa o kąpieli w oliwie z oliwek, to możemy ją przygotować na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie podgrzewanie samej oliwy i ewentualnie dodanie do niej kilku kropel soku z cytryny – można również zastosować miód.

Tego typu kuracja regularnie stosowana przez minimum dwa tygodnie nie tylko powinna nawilżyć, ale także i wzmocni nasze paznokcie oraz skórki znajdujące się wokół nich. Kąpiel najlepiej, żeby trwała 15 minut dziennie. Powinna ona również skutecznie rozjaśnić płytkę paznokcia – wszystko dzięki zastosowaniu soku z cytryny.

Warto zaznaczyć, że oprócz oliwy możemy również zastosować nieco inne oleje. Mowa tutaj o awokado, oleju z pestek winogron, arganowym bądź lnianym. Wszystkie tego typu oleje mają właściwości nawilżające, a także regenerujące.

Sprawdź ciekawe portale:

Dlatego jeżeli będzie je systematycznie stosować, to skutecznie wzmocnimy oraz uelastycznimy płytkę każdego paznokcia. Bardzo istotne będzie to, żeby sięgać po naturalne, czyste oleje. Z tego powodu najlepiej będzie wybierać te nierafinowane. Wszelki proces rafinacji pozbawi oleje bardzo cennych składników odżywczych, a także antyoksydantów.

Z tego powodu mogą one stracić wszystkie swe walory pielęgnacyjne.

Dbanie o paznokcie po hybrydach

Warto wspomnieć o fakcie, że manicure hybrydowy pozwoli nam zapuścić długą oraz mocną płytkę paznokcia. Ponadto specjalne lakiery utwardzone w lampach UV powinny chronić paznokcie przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi czy nawet chemicznymi.

Nierzadko jednak paznokcie po usuwaniu stylizacji okazują się miękkie, łamliwe i łatwo się wyginają. Z tego powodu ciężko jest je zapuścić. Oprócz tego często zdarza się, iż paznokcie po hybrydach są uszkodzone w mechaniczny sposób.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że manicure hybrydowy nie powinien niszczyć naszych paznokci. Przeważnie płytka paznokcia zostaje uszkodzona przez błędne usuwanie lakieru hybrydowego. Nie można przede wszystkim rozpuszczać hybrydy stosując aceton.

Często powoduje on wysuszanie, a także nadmierne rozmiękczanie płytki paznokcia. Ponadto zdjęcie frezarką uchodzi często za dobry i zdrowy dla paznokci sposób, lecz powinna robić to wprawiona osoba – najlepiej kosmetyczka. W innym wypadku ryzykujemy przepiłowaniem płytki, a nawet i miejscowym uszkodzeniem, które będzie miało związek ze zbyt silnym naciskiem frezarki.

Często dobrym sposobem będzie zdejmowanie hybrydy przy zastosowaniu specjalnego, papierowego pilnika. Musimy pamiętać o tym, że zniszczone paznokcie po hybrydzie trzeba pielęgnować naturalnymi metodami. Absolutną podstawą będzie opiłowanie ich na krótko. Dzięki temu znacznie zapobiegniemy przypadkowemu zahaczeniu, a także złamaniu się płytki paznokcia.

Niestety często odrastają one przez sześć miesięcy, zanim uda się im wrócić do pierwotnego stanu. Odpowiednie pielęgnowanie paznokci wpłynie pozytywnie na naszą samoocenę. Nierzadko jest tak, że pierwsze, na co zwracamy uwagę widząc inną osobę, to właśnie paznokcie.